Hei!

Dacă ai ajuns aici, probabil vrei să candidezi în Consiliul Județean al Elevilor Argeș! Aici îți vom explica întreaga procedura pentru a știi ce ai de făcut!

Hmm, prima oară hai să vedem pentru ce funcție vrei să candidezi

Biroul Executiv

Cadrul decizional. Cei ce fac parte din biroul executiv se ocupă de lucruri administrative. Posturile disponibile sunt:

• un post de secretar executiv
  • un post de vicepreședinte

Biroul de Presă

Acest cadru se ocupă de imaginea Consiliului Județean al Elevilor pe rețelele de socializare, de postarea anunțurilor pe site și de multe alte lucruri! Momentan înscrierile sunt închise!

Departamente

Cei ce fac parte dintr-un departament se vor ocupa de anumite segmente din învățământ, de exemplu, directorul dep. pentru învățământ teoretic și gimnazial se va ocupa de implementarea CȘE-urilor în scoli. Posturi libere:

• Director al departamentului pentru Învățământ Teoretic și Gimnazial;
  • Director al departamentului pentru învățământ Tehnic, Profesional, Vocațional;
  • Director al departamentului pentru Cultură și Programe școlare;